PRODUCENT USZCZELEK EPDM

Producent uszczelek EPDM

Od ponad 30 lat zajmujemy się produkcją uszczelek gumowych do rur kanalizacyjnych i wodociągowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również profile gumowe oraz najwyższej jakości mieszanki gumowe. Jesteśmy m.in. producentem uszczelek EPDM oraz wykonujemy również uszczelki z kauczku NBR, SBR i innych. Wykorzystywany przez nas materiał spełnia wymagania wielu norm, w tym EN681 -1. 

Producent uszczelek EPDM

Co to jest EPDM?

EPDM to inaczej guma etokylenowo-propylenowo-dienowo-monomerowa. Kauczuk ten jest usieciowany w procesie wulkanizacji siarkowej lub nadtlenkowej. Cechuje się bardzo dobrą odpornością na działanie wszelkiego rodzaju sił mechanicznych. Mimo pracy uderzeniowej oraz pod naciskiem guma EPDM nie ulega stałym odkształceniom. Elastomer przystosowany jest do pracy w bardzo dużych zakresach temperaturowych od -40°C do +110°C, co sprawia, że zastosowanie gumy EPDM jest bardzo różnorodne. Guma etylenowo-propylenowo-dienowa nie jest odporna na działanie smarów, paliwa czy olejów na bazie olejów mineralnych.

Zastosowanie uszczelki EPDM

Ze względu na swoje właściwości uszczelki z gumy EPDM najczęściej stosowane są jako:

  • Uszczelki do okien: uszczelki EPDM zachowują elastyczność zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach, oznacza to, że są one idealne do doszczelniania okien. Uszczelki wyposażone są w specjalną komorę powietrzną, dzięki czemu idealnie dopasowują się do ramy okiennej.
  • Uszczelki w przemyśle motoryzacyjnym: uszczelki wykonane z EPDM skutecznie zabezpieczają drzwi, szyby, a także wnętrze samochodu. Wykorzystywana jest również do produkcji amortyzatora.
  • Uszczelki wykorzystywane w połączeniach wodociągowych.
  • Geomembrana do oczek wodnych oraz stawów.
  • Izolacja elektryczna.
  • Warstwa hydroizolacyjna dachów.

Producent uszczelek EPDM

M.O.L. Romgum to producent uszczelek z gumy EPDM. Oferujemy uszczelki EPDM o różnych grubościach i kształtach, które doskonale dopasowują się do potrzeb Klienta. Szeroki asortyment produktów firmy obejmuje m.in.: profile gumowe, uszczelki trapera, uszczelki do rur ciśnieniowych, uszczelki do kręgów betonowych oraz najwyższej jakości mieszanki gumowe.
 
Korzystanie z produktów firmy M.O.L Romgum to gwarancja jakości – nasza oferta uszczelek spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Producent uszczelek EPDM

EPDM - uszczelka samoprzylepna

Uszczelki samoprzylepne z gumy EPDM (wyposażone w taśmę klejącą) to odpowiedni materiał do uszczelniania pokryw, szyb, drzwi, klapy czy włazów inspekcyjnych. Najczęściej stosowana w budownictwie i pracach remontowych. Uszczelka samoprzylepna stosowana jest również w celu uniknięcia drgań elementów maszyn. Jej montaż jest bardzo prosty, polega na ucięciu odpowiedniej długości, odklejeniu spodu i przyklejeniu uszczelki na dobrze oczyszczoną powierzchnię. Uszczelka samoprzylepna jest odpowiednia do klejenia na powierzchniach takich jak: metal, tworzywa sztuczne czy drewno. Uszczelka samoprzylepna EPDM jest trwała i odporna na szeroki zakres temperatur. Cena uszczelki samoprzylepnej EPDM uzależniona jest od jej wymiarów oraz przeznaczenia. 

Producent uszczelek EPDM na zamówienie

Jako producent uszczelek gumowych jesteśmy w stanie wykonać uszczelki EPDM na zamówienie Klienta. Współpracujemy z firmami zagranicznymi m.in. z Niemiec, Anglii, Litwy, Rumunii, Ukrainy, Argentyny. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Na podstawie otrzymanych od Klienta wytycznych, nasz Dział Konstrukcyjny dopasuje kształt, materiał wyrobów gumowych oraz sposób ich wykonania. Przed realizacją całego zamówienia możemy przygotować prototyp.

Posiadamy własne laboratorium wyposażone w wysokiej jakości sprzęt kontrolno-pomiarowy. Prowadzone przez nas badania gwarantują powtarzalność oraz stabilność produkcji uszczelek z gumy.