PRODUKCJA

Produkcja gumy i produkcja uszczelek

Produkcja gumy i uszczelek gumowych – 30 lat doświadczenia. Posiadamy kilkanaście hal produkcyjnych w Suchym Lesie, w okolicach Poznania.  Zajmujemy się produkcją uszczelek kanalizacyjnych oraz wodociągowych. Uszczelki wytwarzane są metodą wtrysku lub w przypadku profili gumowych metodą ekstruzji. Nasza firma posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2015, w zakresie produkcji uszczelek gumowych, wyrobów z gumy oraz mieszanek gumowych.

Firmy, które korzystają z naszych mieszanek gumowych to producenci opon samochodowych, węży gumowych, gumy przemysłowej oraz firmy, zajmujące się produkcją wszelkiego rodzaju wyrobów z gumy. Produkowane przez nas mieszanki gumowe posiadają szereg certyfikatów oraz spełniają wymagania różnych norm. Mieszanki gumowe wykonujemy na bazie kauczuków NBR, SBR, EPDM oraz innych w zależności od potrzeb.

Produkcja uszczelek gumowych

Naszymi podstawowymi uszczelkami gumowymi są uszczelki do rur wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Posiadamy również uszczelki, które dzięki spełnieniu wielu standardów, zgodnych z certyfikatem jakości KOMO®, są dopuszczone do kontaktu z gorącą oraz zimną wodą pitną. Produkujemy uszczelnienia do studzienek i kręgów betonowych. Produkowane przez nas wyroby z gumy mają zastosowanie w branży instalacyjnej, budowlanej, rolnictwie, przemyśle maszynowym i AGD.

Produkcja uszczelek z form wtryskowych

Zajmujemy się produkcją uszczelek z form wtryskowych. Produkcja metodą wtrysku gwarantuje jednakowe parametry oraz krótki czas wytwarzania. Z form wtryskowych produkujemy manszety teleskopowe, uszczelki in situ, uszczelki trapera, uszczelki wargowe oraz wiele uszczelek do rur korugowanych i betonowych. Uszczelki gumowe wykonujemy z mieszanki gumowej na bazie kauczuku SBR, NBR i EPDM o twardościach w zakresie 40° – 80° IRHD, zgodnie z wymaganiami norm. Jesteśmy producentem uszczelek kompozytowych, które charakteryzują się połączeniem komponentu polipropylenu z komponentem gumy. Dzięki temu połączeniu uzyskaliśmy dłuższą żywotność uszczelki oraz zwiększenie jej odporności na odkształcenia.

Produkcja wyrobów gumowych, profili gumowych

Produkujemy wyroby gumowe na bazie kauczuków, w tym profile gumowe. Produkowane przez nas profile gumowe służą przede wszystkim jako uszczelki kanalizacyjne. Swoje zastosowanie mają wszędzie tam, gdzie ze względu na przekrój lub kształt, uszczelki gumowe wykonane na formach wtryskowych, nie mogą być wykorzystane. Do produkcji profili gumowych wykorzystujemy metodę ekstruzji, dzięki czemu możemy uzyskać dowolne kształty profili. Dzięki temu, że profile gumowe charakteryzują się uniwersalnością zastosowań, mogą być również używane jako uszczelki burt lub jako zabezpieczenie podczas transportu szyb i okien. Zastosowań profili gumowych jest znacznie więcej. Produkujemy profile gumowe w różnych wersjach materiałowych, nieograniczonych typach form oraz wielu wariantach twardości. Profile gumowe możemy wykonać, bazując na ustniku dostarczonym przez Zamawiającego lub jesteśmy w stanie wykonać ustnik we własnym zakresie.

Producent gumy - innowacyjność oraz ciągła chęć rozwoju

Z roku na rok staramy się udoskonalać i poszerzać naszą produkcję. Jesteśmy producentem skupionym na rozwoju w aspekcie gospodarczym, społecznym oraz ekologicznym. Naszą produkcję opieramy o nowoczesne technologie maszynowe przy użyciu najwyższej jakości surowców. Badanie jakości naszych wyrobów prowadzimy we własnym, laboratorium zgodnie z normami dla klientów polskich i zagranicznych. Najlepszym dowodem na profesjonalne podejście do naszej pracy jest fakt, że współpracujemy nie tylko z polskimi firmami, ale również z firmami z Niemiec, Anglii, Litwy, Rumunii, Ukrainy, Argentyny.

Produkujemy gumę na bazie kauczuków według indywidualnych zamówień Klienta oraz jesteśmy otwarci na nowe projekty i inwestycje. Do każdego zamówienia podchodzimy w sposób skrupulatny, dzięki temu nasze wyroby z gumy cieszą się uznaniem i zaufaniem Klientów w Polsce oraz za granicą.

M.O.L. ROMGUM Ławicki i Spółka, Sp.J.

Zakład produkcyjny:
ul. Klonowa 13
62-002 Suchy Las k/Poznania